Nodig uw collega uit!
Datum:
23-11-2023
Accreditatiepunten:
5
Locatie:
Ede - Congrescentrum de ReeHorst

BIG5 Congres Ouderengeneeskunde 2023

0470-hea22-banner-big5-congres-ouderengeneeskunde-2023-staand.jpg

Beste collega,

Op donderdag 23 november 2023 zal de 14e editie van het BIG5 Congres Ouderengeneeskunde in Congrescentrum de ReeHorst te Ede plaatsvinden. Het BIG5 Congres Ouderengeneeskunde is een geaccrediteerde vakdag voor huisartsen, praktijkondersteuners, verpleegkundigen en verpleegkundig specialisten. De programmacommissie is druk bezig geweest om een gevarieerd programma samen te stellen; wij kijken weer uit naar een interactieve en leerzame dag.

Tijdens dit congres staan we stil bij de belangrijkste landschappen in de ouderenzorg. De volgende onderwerpen komen in ieder geval aan bod tijdens het congres: dementie, hart- en vaatziekten, huidafwijkingen, nierinsufficiëntie en wijkgericht samenwerken in de ouderenzorg. Het doel van het congres is het opdoen van kennis, discussiëren over nauwer samenwerken op het gebied van ouderenzorg en contacten leggen binnen de eerste (en tweede) lijn, zodat er uiteindelijk nog betere ouderenzorg geboden kan worden.

Het programma bestaat uit interessante plenaire lezingen, gecombineerd met subsessies, waarbij u onderwerpen kunt kiezen waarin u zich meer wilt verdiepen. Hier zullen experts met u de diepte ingaan en de belangrijkste aspecten van de desbetreffende onderwerpen behandelen. In elke sessie en bij de plenaire lezingen krijgt u praktische handvatten aangereikt waarmee u, indien gewenst, direct aan de slag kunt in uw praktijk.

Omdat het congres de afgelopen jaren snel volgeboekt was, raden wij u aan om snel in te schrijven. Wij hopen u op 23 november in de ReeHorst te mogen ontmoeten.

Hopelijk tot dan!

Met vriendelijke groet, mede namens Health Investment,
Dr. Rozemarijn van Bruchem - Visser
Internist ouderengeneeskunde, ethicus, Erasmus Medical Center Rotterdam
Dagvoorzitter BIG5 Congres Ouderengeneeskunde

Dit congres wordt financieel mede mogelijk gemaakt door Abbott, AstraZeneca, Dexcom, Sanofi Genzyme en Voedingscentrum. Deze sponsoren hebben geen enkele invloed op de inhoud van het onderwijs.

Doelgroep

Praktijkondersteuners, verpleegkundigen, diabetesverpleegkundigen, longverpleegkundigen, praktijkverpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, huisartsen.

Accreditatie

Accreditatie wordt voor 5 uur aangevraagd bij ABC1, NVvPO, V&VN en VSR. 

Andere beroepsgroepen
Volgens de accreditatieregeling, die is ingegaan op 1 mei 2016, mogen artsen per herregistratieperiode maximaal 25% geaccrediteerde nascholing buiten het eigen vakgebied volgen. Als u deze nascholing buiten uw vakgebied volgt, wordt uw deelname door de aanbieder geregistreerd in GAIA, waarna de toegekende accreditatie-uren in uw persoonlijk dossier zichtbaar zijn.

Kosten

De deelnemersbijdrage is €80,-. Dit bedrag is inclusief lunch, koffie/thee en bezoek aan de informatiemarkt. Tot twee weken voor aanvang van het congres kunt u kosteloos annuleren. Na afloop van het congres kunt u uw betalingsbewijs en certificaat downloaden in uw deelnemersomgeving.

Inschrijven

U kunt zich inschrijven via de groene inschrijfknop. Na inschrijving ontvangt u een automatische bevestiging per e-mail. Tot twee weken voor aanvang van het congres kunt u kosteloos annuleren. 

Programma

09:00 uur
Ontvangst en registratie deelnemers congres

09:30 uur
Opening door de dagvoorzitter
Dr. Rozemarijn van Bruchem – Visser, internist ouderengeneeskunde, ethicus, Erasmus MC

09:40 uur
Plenaire lezing 1. Persoonlijke stervenszorg met aandacht voor levensbeschouwelijke tradities
Dr. Rozemarijn van Bruchem – Visser, internist ouderengeneeskunde, ethicus, Erasmus MC

10:15 uur
Plenaire lezing 2. Huidafwijkingen bij ouderen
Dr. Bing Thio, dermatoloog, Erasmus MC

10:50 uur           
Pauze

11:20 uur
Subsessies – ronde 1 (A t/m D):

  • Subsessie A: e-Health en zorg op afstand voor ouderen met diabetes in huisartsenpraktijk
    Dr. Stan Vluggen, senior-onderzoeker en docent, Maastricht University en Zuyd University of Applied Sciences
  • Subsessie B: Wijkgericht werken in de ouderenzorg
    Marco van Duuren, programmamanager behandeling bij Aafje, voorzitter raad van advies bij Unieck! zorg
  • Subsessie C: Proactieve zorgplanning: meer dan een wilsbeschikking
    Prof. dr. Daisy Janssen, hoogleraar ouderengeneeskunde en kaderarts palliatieve zorg, Ciro
  • Subsessie D: Signaleren & valgevaar
    Lonneke De Haas - Elshout, geriatriefysiotherapeut, bestuurslid, Netwerk Geriatriefysiotherapie ZWN en auteur en advies- en redactieraad lid CME-online

12:05 uur
Lunchpauze

13:05 uur
Subsessies – ronde 2 (E t/m H)
- Subsessie E. Optimale behandeling antistolling tussen de eerste en tweede lijn
Spreker nader te bepalen
- Subsessie F. Overgewicht en leefstijl bij ouderen
Spreker nader te bepalen
- Subsessie G. Ergotherapie: wat kan dat voor je patiënt doen?
Tessa Sijstermans, ergotherapeut, Aafje
- Subsessie H. Diabetes tijdens de ramadan
Drs. Siham Bouchareb, huisarts en promovenda, Amsterdam UMC

13:50 uur
Wisseltijd

13:55 uur
Subsessies – ronde 3 (I t/m L)

  • Subsessie I: Goede voeding voor ouderen: waar let je op?
    Annette Stafleu, expert voeding en gezondheid, Voedingscentrum
  • Subsessie J: Long COVID behandeling bij ouderen
    Spreker nader te bepalen
  • Subsessie K: Elektrolytstoornissen
    Dr. Martijn van den Hoogen, internist-nefroloog, Erasmus MC
  • Subsessie L:Wonden bij ouderen, wat te doen?
    Jose Heijstek, wondverpleegkundige WEC chirurgie, Diakonessenhuis Utrecht

14:40 uur
Pauze

15:05 uur
Plenaire lezing 3. Wel of niet opereren bij heupfractuur? (nieuwe inzichten)
Dr. Detlef van der Velde, chirurg, traumachirurg, St. Antonius Ziekenhuis

15:45 uur
Plenaire lezing 4. Afnemen van screenende dementiediagnostiek in de huisartspraktijk
Dr. Esther van den Berg, klinisch neuropsycholoog, Erasmus MC

16:25 uur
Afsluiting door de voorzitter
Dr. Rozemarijn van Bruchem – Visser, internist ouderengeneeskunde, ethicus, Erasmus MC

Datum, locatie en sprekers

Datum

23-11-2023

Locatie

Ede - Congrescentrum de ReeHorst
Route

Spreker(s)

Dr. Esther van den Berg
Klinisch neuropsycholoog, Erasmus MC

Drs. Siham Bouchareb
Huisarts en promovenda, Amsterdam UMC

Dr. Rozemarijn van Bruchem - Visser
Internist ouderengeneeskunde, ethicus, Erasmus MC

Marco van Duuren
Programmamanager behandeling bij Aafje, voorzitter raad van advies bij Unieck! zorg

Lonneke de Haas - Elshout
Geriatriefysiotherapeut, bestuurslid, Netwerk Geriatriefysiotherapie ZWN en auteur en advies- en redactieraad lid CME-online

Jose Heijstek
Wondverpleegkundige WEC chirurgie, Diakonessenhuis Utrecht

Dr. Martijn van den Hoogen
Internist-nefroloog, Erasmus MC

Prof. dr. Daisy Janssen
Hoogleraar Ouderengeneeskunde en kaderarts palliatieve zorg, Ciro

Tessa Sijstermans
Ergotherapeut, Aafje

Annette Stafleu
Expert voeding en gezondheid, Voedingscentrum

Dr. Bing Thio
Dermatoloog, Erasmus MC

Dr. Detlef van der Velde
Chirurg, traumachirurg, St. Antonius Ziekenhuis

Dr. Stan Vluggen
Senior-onderzoeker en docent, Maastricht University en Zuyd University of Applied Sciences

Vragen?

U houdt uw deskundigheid graag op peil met goede vakkennis. Bij Health Investment bieden wij daarom al jaren kwalitatieve nascholing. Met een ruim en gevarieerd aanbod van hoogwaardige bijeenkomsten. De inhoud hiervan bepalen de wetenschappelijke deskundigen.

Neem contact op