Beste collega’s,
Wij nodigen u van harte uit voor deze leerzame nascholingsweek van zondag 22 september tot en met zaterdag 28 september 2024 waarbij ook tijd is voor ontspanning in de heuvelachtige omgeving van Italië. Er staan verschillende onderwerpen tijdens deze nascholingsweek centraal.
Zo praten wij u bij over de onderwerpen: nieuwe richtlijn osteoporose, schildklierproblematiek, de nieuwe middelen DM2 en NHG richtlijn, motiverende gespreksvoering, de nieuwe richtlijn euthanasie beleid, best practices uit de huisartsenpraktijk, aandoeningen van de nierschade (CNS), herkennen van intoxicaties.
Ook zal er dagelijks de gelegenheid zijn om casuïstiek in te dienen en te bespreken tijdens het dagelijkse internistisch spreekuur.
Graag verwelkomen wij u in Italië!
Met vriendelijke groet,
Dr. William van Houtum, internist-endocrinoloog, Spaarne Gasthuis
Drs. Sebastiaan van Beek, huisarts, huisartspraktijk Wateringse Veld 's-Gravenhage
Huisartsen.
Accreditatie wordt voor 20 uur aangevraagd bij ABC1.
Andere beroepsgroepen
Volgens de accreditatieregeling, die is ingegaan op 1 mei 2016, mogen artsen per herregistratieperiode maximaal 25% geaccrediteerde nascholing buiten het eigen vakgebied volgen. Als u deze nascholing buiten uw vakgebied volgt, wordt uw deelname door de aanbieder geregistreerd in GAIA, waarna de toegekende accreditatie-uren in uw persoonlijk dossier zichtbaar zijn.
U kunt het excursiepakket tijdens de boeking reserveren, dit is tevens na de inschrijving mogelijk
U kunt uw inschrijving voor de nascholingsreis tot 6 weken voor aanvang kosteloos annuleren.
Het minimum aantal deelnemers is 20 personen (onder voorbehoud van annuleringen en wijzigingen).
U kunt zich inschrijven via de groene inschrijfknop. Na inschrijving ontvangt u een automatische bevestiging per e-mail. Ook ontvangt u een persoonlijke e-mail met informatie over het de verdere gang van zaken.
Belangrijk!
Het minimum aantal deelnemers is 20 personen (onder voorbehoud van annuleringen en wijzigingen). Bij voldoende aanmeldingen wordt eind mei 2024 het volledige programma incl. alle reisopties met de deelnemers gedeeld. Wij raden aan niet voor deze deadline een vlucht te boeken.
Wij behouden ons het recht voor de reis kosteloos te annuleren indien het minimum aantal niet kan worden gerealiseerd.
Dag 1: Aankomst in Italië
Op eigen gelegenheid komt u aan bij het hotel.
Wij ontvangen u graag om 18:00 uur tijdens de welkomstborrel waar we daarna in het restaurant van het hotel gezamenlijk zullen dineren en kennismaken.
Dag 2:
08.15 uur – 12.30 uur
Nieuwe richtlijn osteoporose & motiverende gespreksvoering
Na het ontbijt starten we vandaag met de eerste scholing waarin de nieuwe richtlijn osteoporose wordt behandeld door dr. William van Houtum. Drs. Sebastiaan van Beek zal tijdens het tweede deel van de ochtend een lezing geven over motiverende gespreksvoering.
In de middag kunt u deelnemen aan één van de optionele excursie. Met elkaar brengen we een bezoek aan wijnliefhebbers en zullen zij een wijnproeverij voor ons verzorgen. Daarnaast zullen zij laten zien waarom Piemonte bekend staat als gastronomische hemel op aarde. Dit allemaal vanaf het terras met uitzicht op de wijnvelden.
Dag 3:
08.15 uur – 12.30 uur
Internistisch spreekuur & nieuwe richtlijn euthanasie beleid
Vandaag staat er een internistisch spreekuur op het programma. Tijdens dit spreekuur krijgt u de gelegenheid om uw input in te brengen door middel van eigen ingebrachte casuïstiek. Dr. William van Houtum zal de casussen met u behandelen. Vervolgens zal drs. Sebastiaan van Beek u de handvatten geven rondom de nieuwe euthanasie richtlijn en is er uiteraard ruimte voor vragen.
De middag en avond zijn voor eigen invulling.
Dag 4:
08.15 uur – 12.30 uur
Casuïstiek spreekuur & schildklierproblematiek
Endocrinologische aandoeningen komen frequent voor in de algemene bevolking en dus in uw huisartsenpraktijk. Schildklierproblematiek wordt vandaag met u besproken met als doel om de patiënten met endocrinologische aandoeningen beter te begeleiden binnen de eerste lijn. Daarna gaan we over op een casuïstiek spreekuur waar u casussen kunt inbrengen bij drs. Sebastiaan van Beek.
De middag en avond zijn voor eigen invulling.
Dag 5:
08.15 uur – 12.30 uur
Best practices uit de huisartsenpraktijk & De nieuwe middelen DM2 en NHG richtlijn
Drs. Sebastiaan van Beek zal beginnen met ''best practices uit de huisartsenpraktijk''. Dr. William van Houtum neemt u mee in de wereld van diabetes. Het dagelijks leven van mensen met diabetes mellitus wordt door vele factoren beïnvloed. Wij praten u graag bij over de nieuwe middelen en de NHG richtlijn.
Op de één na laatste dag van deze nascholingsweek nemen wij u graag mee op truffel experience. Deze excursie kunt u optioneel reserveren.
Dag 6:
08.15 uur – 12.30 uur
Aandoeningen van de nierschade & herkennen en behandelen van intoxicaties
Chronische nierschade (CNS) komt voor bij patiënten met en zonder diabetes. Het is de meest voorkomende eerste complicatie bij patiënten met diabetes type 2, met een significante impact op sterfte en kwaliteit. U wordt door dr. William van Houtum bijgepraat over dit onderwerp. Daarnaast zullen we deze laatste lezing van de nascholingsweek afsluiten met een gecombineerde lezing van drs. Sebastiaan van Beek en dr. William van Houtum. Het onderwerp wat centraal zal staan is de gezonde levensstijl en het gebruik van alcohol en drugs.
We sluiten de dag en de nascholingsweek af met een gezamenlijk diner.
Dag 7: Vertrek Italië - Nederland
Op eigen gelegenheid vertrekken we terug naar Nederland.
Italië - Hotel Barolo
Route
Inschrijven
Dr. William van Houtum
Internist endocrinoloog, Spaarne Gasthuis
Drs. Sebastiaan van Beek
Huisarts, huisartsenpraktijk Wateringse Veld 's-Gravenhage
U houdt uw deskundigheid graag op peil met goede vakkennis. Bij Health Investment bieden wij daarom al jaren kwalitatieve nascholing. Met een ruim en gevarieerd aanbod van hoogwaardige bijeenkomsten. De inhoud hiervan bepalen de wetenschappelijke deskundigen.