Beste collega,
Motivatie is een krachtig instrument in de zorg voor mensen met diabetes. Hoe kunnen we patiënten stimuleren om zelf de regie te nemen over hun gezondheid? Hoe zorgen we ervoor dat gesprekken niet alleen informatief, maar ook motiverend en effectief zijn? Tijdens het congres Motivatie als medicijn: effectieve gespreksvoering in de diabeteszorg staat motiverende gespreksvoering in de diabeteszorg centraal als essentieel hulpmiddel in de dagelijkse praktijk.
Dit congres richt zich op praktijkondersteuners, praktijkverpleegkundigen en diabetesverpleegkundigen, met als doel hen praktische handvatten te geven om motiverende gespreksvoering effectief toe te passen binnen de NHG-richtlijn. We leggen de nadruk op drie kernaspecten:
Het programma is opgebouwd uit een theoretisch en praktisch deel. In de ochtend bespreken we de medicamenteuze behandeling en de toepassing van gespreksvoering:
In de middag gaan we praktisch aan de slag met rollenspellen en casuïstiek, waarbij ervaren coaches directe feedback en ondersteuning bieden. We sluiten de dag plenair af met een terugblik op de belangrijkste leerpunten en take-home messages.
Elke locatie heeft een regionale praktijkondersteuner als voorzitter en een regionale specialist die de medische inhoud behandelt. Daarnaast wordt elke nascholing begeleidt door Melanie van Hoeve, expert in motiverende gespreksvoering in de zorg.
Data en locaties:
Bent u praktijkondersteuner, praktijkverpleegkundige of diabetesverpleegkundige? Dan biedt dit congres u waardevolle inzichten en concrete handvatten om uw gesprekken met patiënten in de diabetszorg naar een hoger niveau te tillen.
Wij hopen u te zien op een van de nascholingen!
Met vriendelijke groet,
Health Investment
Deze nascholing wordt mede mogelijk gemaakt door Abbot, AstraZeneca en Lilly. Deze sponsoren hebben geen enkele invloed op de inhoud van het onderwijs.
Diabetesverpleegkundigen, praktijkondersteuners, praktijkverpleegkundigen.
Accreditatie wordt voor 5 uur aangevraagd bij V&VN en NVvPO.
De deelnemersbijdrage is €40,-. Dit bedrag is inclusief koffie/thee, lunch en bezoek aan de informatiemarkt. Tot twee weken voor aanvang van het congres kunt u kosteloos annuleren.
U kunt zich inschrijven via de groene inschrijfknop.
09:00 uur - 09.30 uur
Ontvangst en registratie
09:30 uur - 09.40 uur
Opening dagvoorzitter
Regionale praktijkondersteuner
09:40 uur - 10.45 uur
Deel 1: Herkennen, behandelen en monitoren van de juiste patiënt
Regionale internist
10.45 uur - 11.15 uur
Pauze
11:15 uur - 12.15 uur
Deel 2: De kunst van omgaan met dillema's - kennis opfrissen & verdiepen in actie
Melanie van Hoeve, trainer motiverend gesprekken, persoonsgerichte gesprekken
12:15 uur - 13.00 uur
Lunch
13:00 uur - 14.30 uur
Deel 3: Motiverende gesprekvoering aan het werk - oefenen met echte casuïstiek
Melanie van Hoeve, trainer motiverende gesprekken, persoonsgerichte gesprekken
14:30 uur - 15.00 uur
Pauze
15:00 uur - 15.45 uur
Deel 4: Wijsheid van de werkvloer - delen en verdiepen
Melanie van Hoeve, trainer motiverende gesprekken, persoonsgerichte gesprekken
15.45 uur - 16.00 uur
Deel 5: Take home - van weten naar doen
Melanie van Hoeve, trainer motiverende gesprekken, persoonsgerichte gesprekken
16.00 uur - 16.10 uur
Afsluiting
Regionale praktijkondersteuner
Dr. William van Houtum
Internist endocrinoloog, Spaarne Gasthuis
Melanie van Hoeve
Trainer Motiverende Gespreksvoering (aangesloten bij MINTinc)
Melanie van Hoeve
Trainer Motiverende Gespreksvoering (aangesloten bij MINTinc)
Spreker(s) nader te bepalen
Melanie van Hoeve
Trainer Motiverende Gespreksvoering (aangesloten bij MINTinc)
Spreker(s) nader te bepalen
Melanie van Hoeve
Trainer Motiverende Gespreksvoering (aangesloten bij MINTinc)
Spreker(s) nader te bepalen
Kirsten Dijkstra
Diabetes-/Praktijkverpleegkundige Huisartsen praktijk Mohamad en Diabetesverpleegkundige bij zorggroep Delta Dokters
U houdt uw deskundigheid graag op peil met goede vakkennis. Bij Health Investment bieden wij daarom al jaren kwalitatieve nascholing. Met een ruim en gevarieerd aanbod van hoogwaardige bijeenkomsten. De inhoud hiervan bepalen de wetenschappelijke deskundigen.